Güney Afrika Nehir Turu 2022

#1502984446Güney Afrika

Dünyanın Sonuna Bir Seyahat

RV African Dream Premium Gemi ile  9 Gün Gemide & Safari

South Africa - Bostwana - Namibia - Zimbabwe

Güney Afrika

Dünyanın Sonuna Bir Seyahat

 9 Gün Gemide / Safari


SOUTH AFRICA – BOTSWANA - NAMIBIA - ZIMBABWE


CroisiEurope'in lüks ve konforlu barınağı ve gemisi ile

Chobe ve Zambezi Nehirlerinde eşsiz bir yolculuk

Kara ve su safarileri, bölgeye ve ekosisteme yakın olacağınız bir deneyim

Victoria Şelalesi'nin ihtişamlığına tanık olun

Otantik geleneksel mutfağın tadını çıkarın ve eski gelenekleri öğrenin

Yerli halk ile biraraya gelinDAY 1 : JOHANNESBURG

  Saat 12.00 civarında otelde buluşacağız. Otobüs ile rehber eşliğinde hareket. İlk durağımız, 1976 yılında Soweto Ayaklanması ile dünyaya dikkat çeken Soweto olacak, kitlesel protestolar hükümetin eğitimini İngilizce yerine Afrika dilinde yürürlüğe koyma politikası üzerine patlak verince Johannesburg nüfusunun üçte birinin Soweto'da yaşadığı tahmin edilmektedir. Johannesburg nüfusunun üçte birinin Soweto'da yaşadığı tahmin edilmektedir. Burada Afrika'nın resmi dilleri konuşuluyor. Aşırılıkların bir topluluğudur, bir taraftan yoksul ve yoksulluk var, öte yandan banliyölerde Diepkloof Extension ve Selection Park gibi olağanüstü zenginlik var. Özgürlük Parkı'nı keşfetmek için panoramik bir tura başlamadan önce öğle yemeğimizi bu tanınmış semtteki eşsiz atmosferde yiyeceğiz. 

Konaklama otelde.


GÜN 2 : JOHANNESBURG/KASANE/ LOCA’YA VARIŞ / SEDUDU ADASI

Johannesburg'dan Botsvana Kasane'ye uçacağız. Havaalanı'ndan CroisiEurope'un barınağının olduğu bölgeye transfer olacaksınız.  Barınakta öğle yemeği. Öğleden sonra, Sedudu Adası'nı ve bataklıklarını göreceğiz, suaygırı, Cape buffalos ve timsahlar gibi bol vahşi hayvanlarla dolu bir bölge. Akşam yemeği.

Konaklama CruisiEurope Barınağı/Locası.


GÜN 3 :  IMPALILA ADASI

Sabah, öğretmenler ve öğrencilerle buluşmak için yerel bir okula gideceğiz. Bu, seyahatinizi zenginleştirecek, eşsiz yüz yüze bir deneyim olacak. Öğle yemeği için kulübeye geri döneceğiz. Öğle yemeğinde önerilen aktivitelerden yararlanmak veya ağaçların altında veya havuz altında dinlenmek için bu öğleden sonra boş zaman geçirebilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra bölgedeki gizemli efsaneler anlatan yerel hikaye anlatıcıları ile buluşabilirsiniz.

Konaklama CruiseEurope Barınağı/Locası.


GÜN 4 : IMPALILA ADASI

Bu sabah, bölgenin kültürünü ve geleneklerini keşfetmek için otantik bir köy gezisi yapacağız.  Yerel halkla buluşacağız ve geleneksel Namibya evlerini öğreneceğiz. Öğle yemeğinden sonra, yerel geleneklere dair bazı etkinlikler için bize katılabilirsiniz. Akşam yemeği yıldızların altında bir ortamda sunulacak. Afrika yıldızlarını izlemek için harika bir atmosferin tadını çıkarın.

Konaklama CruiseEurope Barınağı/Locası.


GÜN 5 | CHOBE NEHRİ / AFRİKA RÜYASI İLE YOLCULUK

Sabah erkenden su safarisi için hareket ediyoruz, büyük oyun hayvanlarını izlemeyi kaçırmamamız gerekiyor. Nehir kenarında "yüzer restorantlarda" öğle yemeği alacağız ve bazı yerel lezzetleri tadacağız. Lüks gemimiz olan ‘’Afrika Rüyası’na ‘ biniyoruz. Gemiye yerleşme ve hoş geldin kokteyli. Doğa ve vahşi yaşam gezisi yapacağız, Kasai Kanalı boyunca farklı türleri gözlemleme şansımız olacak. Daha sonra, Chobe Nehri'nin kalbindeki özel palamarımıza geri döneceğiz. Akşam yemeği.

Konaklama gemide.


GÜN 6 | AFRİKA RÜYASI İLE YOLCULUK

Bugün Jeep safari yolculuğu yapacağız. Afrika'daki toplam fil nüfusunun 1 / 4'ünden fazlasına ev sahipliği yapan Chobé Ulusal Parkı’nı keşfedeceğiz. Öğle yemeği ve sonrasında Zambezi Nehri'ne seyahate çıkıyoruz. Zambia and Namibia boyunca ilerleyeceğiz. Daha büyük hayvanları görmek için küçük bir motorlu kayıkla su safarisi yapmak için ayrılıyoruz, sadece birkaç metre uzaklıkta yaşayan yaban hayatı ile benzersiz bir tecrübenin tadını çıkaracaksınız.

Konaklama gemide.


GÜN 7 | AFRİKA RÜYASI İLE YOLCULUK

Bugünü Kabulabula'yı seyrederek geçireceğiz. Chobe Ulusal Parkı'nda çok sayıda bataklık mevcuttur. Göl ve nehirleri sular altında bırakarak bu gemi yolculuğunun unutulmaz anlarını yaşama fırsatımız oluyor. Tüm rotada, su mandası, antilop ve kuşların zenginliği de dahil olmak üzere, Afrika'nın en zengin yaban hayat ceplerinden birini keşfedeceksiniz, su tamponları, antiloplar ve kuşlar bol miktarda bulunur.

Konaklama gemide.


GÜN 8 | VICTORIA ŞELALESİ

Victoria Şelalesi için otobüsle yola çıkıyoruz. Zimbabwe'deki şelalenin yamacından manzara boyunca dünyanın en istisnai yerlerinden birini göreceksiniz. Ayrıca, Zambezi Nehri'nin uçurumun üzerinden geçip dünyanın en geniş şelalesi haline geldiğini göreceğiz. Bu gece, geleneksel dans ve müzikle "Boma" yemeğinin tadını çıkaracağız. 

Konaklama otelde.


GÜN 9 | VİCTORİA ŞELALESİ

Kahvaltı.

İsteğe bağlı sabah erken gezi: Helikopterle Viktorya Şelalesi Turu.


Seyahatin Sonu.


Dahil hizmetler :                                                       

-İç hat uçuş Johannesburg / Kasane                                                                                       

-Birinci sınıf CroisiEurope kulübesinde iki kişilik konaklama                                    

 -Oteller

-Tüm öğünler

-CruiseEurope locasında ve de Afrika Rüyası gemisinde yemekler sırasında servis edilen içecekler                                                                                      

 -Johannesburg and Victoria Şelalesi ziyareti, içecekler fiyata dahildir,  bir bardak su + bir bardak yerel şarap ya da soda, yerel bira + öğün başına ve kişi başına bir çay ya da bir kahve  - programda yer alan geziler

- seyahat asistanlığı ve geri dönüş sigortası                      


Dahil olmayan hizmletler :

Uluslararası uçuşlar                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Uluslararası ve iç hat uçuşlarında havaalanı vergileri

transferler

Iptal / bagaj sigortası

Zimbabwean Vizesi - Bahşişler

İsteğe bağlı yapılan extra turlar

Botswana Tourism vergisi (Havaalanı girişinde 30 ABD doları)

Gereksinimler :

Misafirin uyruğa göre her vatandaşlığın elçiliğine veya konsolosluğuna danışması rica olunur.

Sağlık :

Zorunlu yapılması gereken bir aşı yoktur. Ancak, aşağıdaki hastalıklara karşı aşılarınızın yeterli olduğundan emin olmanız önemle tavsiye edilir. Tetanos, Polio, Hepatit A ve B, Difteri ve Tifo. Antimalaryal tedavi ve sarı humma aşısı ile ilgili doktorunuzla görüşmeniz tavsiye edilir.SEYAHATİNİZE EK OLARAK ÖZEL BİR GEZİ

ÜMİT BURNU

Ref: 14A_CLPP - 3

GÜNLÜK ÖN SEYİR PROGRAMI


BAŞLICA DESTİNASYONLAR

*Masa Dağı’na çıkış ve eşsiz manzarasına tanık olmak

*Efsanevi Umut Burnu’nu Keşif

*Robben Adası rehberli tur

*Güney Afrika şaraplarını keşfetmek

*Simon's Town yakınlarındaki penguen kolonisi ziyareti 


GÜN 1 / CAPE TOWN

Akşam 09: 30'da otelde buluşacağız. Panoramik şehir turu yapıyoruz. Cape Town merkezde modern kuleler, Arnavut kaldırımı yolları ve tarihi anıtların titizlikle korunmuş olduğu bir şehirdir. Masa Koyu'nun 360 derecelik manzaralarını ve çevresindeki dağların yakın tepelerini (uygun hava koşullarına bağlı olarak) teneffüs etmek için Masa Dağı teleferiğine bineceğiz. Akşam yemeği.

Konaklama otelde.


GÜN 2 | ROBBEN ADASI / GROOT CONSTANTIA ŞARAPÇILIK BÖLGESİ

Günümüzün ilk yarısında, Robben Adası’nı ziyaret edeceğiz. Ada’da bulunan hapishane ve hücrelere rehberli tur yapacağız. Cape Town’a geri dönüş, öğle yemeği. Daha sonra, Güney Afrika'nın en eski bağı olarak kabul edilen Groot Constantia mülkünü ziyaret edeceğiz. Groot Constantia'daki tarımsal faaliyetler son 300 yıldır şarap yapımı üzerine yoğunlaşmış ve Constantia şarapları Avrupa'da tanınmış hale gelmiştir. Mahzeni ziyaret ediyor ve şarap tadımı yapıyoruz.

Akşam yemeği.

Konaklama otelde.

 

GÜN 3 | THE CAPE PENINSULA (KABAK YARIMADASI)

Bugün efsanevi Ümit Burnu'na çıkacağız. Güney Afrika'nın güneybatı ucundaki Atlantik kıyısında bulunan Chapman Tepesi boyunca devam edeceğiz. Güzel vadilerle koylarla ve kumsallarla dolu, olağandışı çeşitlilikte ve eşsiz fauna ve flora karışımını içerir. Eski deniz fenerini görebilmek için panoramik manzara eşliğinde Flying Dutchman füniküler ile zirveye çıkacağız. Simon's Town yakınlarındaki penguen sömürgelerini keşfetmeden önce öğle yemeği yiyeceğiz. Jackass Penguenleri’ni göreceğiz, yalnızca Güney Afrika’da yaşayan bir penguen türüdür, bu penguenler komik sesli çağrı yapmaları ile ünlüdür.  

Konaklama Otelde.


GÜN 4 | CAPE TOWN / JOHANNESBURG

Havaalanına transfer. Safari grubunun geri kalanına katılmak için Johannesburg'a uçuş.


Seyahatin Sonu.


ÖNEMLİ BİLGİLER

* Bu gezi ve turlar hareket özgürlüğü olmayan kişiler için önerilmez.

* Hava koşullarına bağlı olarak güzergâh ve ziyaret sırası değişebilir.

* Geminiz, Afrika Rüyası, Chobe Ulusal Parkı'nın korunan alanında bulunmaktadır.

   Afrika kıtasının en seçkinlerinden biridir. Teknedeki yaşam ile bu büyülü bölgenin gece hayatının keşfedilmesi ve gözlemlenmesini sağlar.

* Chobe Ulusal Parkı'ndaki yaban hayvanlarının gözlemlenmesi garanti edilemez.

* Helikopter yolculuğu uygun hava şartlarına bağlıdır.


DÜZENLİ UÇUŞLAR (Ekonomi sınıfı ücret esas alınır)

Yerel uçuşlar, Güney Afrika Hava Yolları veya Güney Afrika'ya hizmet veren başka bir havayolu şirketi tarafından sağlanacaktır.


PRATİK BİLGİLER

Formaliteler: Her vatandaşın milliyetine göre ilgili elçiliğe veya konsolosluğa danışması gerekir.

Sağlık formaliteleri: Burası için mecburi aşı yoktur. Bununla birlikte, aşağıdaki hastalıklara karşı aşıların güncel olduğundan emin olmanızı kesinlikle öneririz: Tetanoz, Polio, Hepatit A ve B, Difteri ve Tifo. Musluk suyu içmemenizi ve yalnızca şişelenmiş maden suyu içmenizi (şişeyi kabul etmeden önce mührün kırılmasına dikkat edin) ve çay almayı tercih etmemenizi öneriyoruz. Her zamanki ilaçlarınızı (aspirin, anti-ishal tabletleri vb.) yanınıza getirmeniz önemlidir. Antimalaryal tedavi ve sarı humma aşısı ile ilgili doktorunuzla görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Zaman farkı: Eviniz ve varış noktanız arasındaki zaman farkını görmek için www.worldtimezone.com adresine başvurabilirsiniz.

African Dream Premium

RV AFRIKA RÜYASI - PREMIUM GEMİ

Özellikleri :

*Fransız balkonlu dışa dönük süitler

*Vahşi doğanın göbeğinde sürükleyici bir deneyim için 360 derece etrafında dönen bir güneşlenme terasa sahip

*Rahatlatıcı anlar için sıcak küveti ve rahat bir teras

*Panoramik salon ve restoran, birinci sınıf gastronomiye ilaveten çevre manzaralarını ideal   bir şekilde görmenizi sağlar.

Bilgi Talep Formu

Rezervasyon Talep Formu