Colmarlı Noel Pazarları 07 Aralık 2024

07/12/2024 - 11/12/2024
4 Gün
1290.00'dan itibaren
40882.29
#1714378675

MS MONA LİSA gemisi ile

Tur Başlama:  07.12.2024

4 Gece - 5 Gün

Tur Bitiş       :  11.12.2024 

GÜN

LİMAN

VARIŞ

HAREKET

01.GÜN

KÖLN / ALMANYA

--

--

02.GÜN

KOBLENZ

--

--

03. GÜN

KOBLENZ - RÜDESHEİM

 

 

04.GÜN

SPYER (Heidelberg)

--

--

04.GÜN

STRAZBURG (FRANSA)

--

--

05.GÜN

STRAZBURG – COLMAR - BASEL

--

--

NEHİR TRAFİĞİNE GÖRE VARIŞ VE KALKIŞ SAATLERİ DEĞİŞEBİLİR

2024 Noel Pazarları:

2013 beri düzenlediğimiz Noel Pazarları turunda bu sefer misafirlerin en beğendiği Köln, Rüdesheim, Heidelberg, Strasburg Colmar Basel bölümünü kapsayan özel program tarafınıza sunulmuştur.  Bu özel programda 200eur içecek paketi ve 330 ekstra turlar dâhildir. Turumuz kesin hareketli ve Türkçe rehberli.

Noel pazarları tezgâhlarda ve ahşap sevimli evlerinde dolaşırken, ışıklar ve süslemeler sizi Noel harikalar diyarına götürecek. İncelikle aydınlatılmış sokaklar ve geçitler, sizi Alsas   ve aşağı  Ren bölgeleri pazarları  nazikçe dolaşmaya davet ediyor, olağanüstü mirası festivaller için mükemmel bir ortam sağlayan bir kasabanın atmosferini içinize çekiyor.

 

Colmar Noel Pazarları

Eski şehir merkezinin tam kalbinde yer alan Colmar'ın altı Noel pazarı bir birine çok yakın 10 dakika yürüme mesafesiyle bütün pazarı dolaşabilirsiniz.  Kendi yaptığınız yürüyüşler ile keyifli keşifler yapacağınızdan emin olununuz. Buralarda sıcak ve davetkâr bir atmosfer sizleri kendisine çeker. Her biri kendi özel temasına sahip pazarlar, sizi Noel'in büyüsüyle saracak, hem gençleri hem de yaş almış inşaları memnun etmeyi garanti eden benzersiz bir atmosfer sunuyor.

Ayrıca Place Rapp'ta bir buz pateni pisti de bulacaksınız. Colmar'daki en iyi Noel pazarları Place des Dominicains ve Place de l'Ancienne Douane'de bulunmaktadır. St. Martin Kilisesi'ndeki muhteşem 3 boyutlu harita gösterimini de kaçırmadığınızdan emin olun.

Colmar Noel Pazarı ne zaman başlıyor?

Colmar Noel Pazarı 26 Kasım 2024'te açılıyor ve 29 Aralık 2024'e kadar açık. Tezgâhlar her gün 11.00 ile 19.00 arasında açıktır.

 

Basel Noel Pazarları:

Basel Noel pazarları 2024 tarihleri 28 Kasım - 23 Aralık 2024 tarihleri arasında her gün 11.00 - 20.30 saatleri arasında açıktır. Ren kıyısındaki Basel Noel döneminde çok özel bir çekiciliğe sahiptir.

 İlginç Noel pazarı, şehrin tam merkezinde ve şenlikli bir şekilde dekore edilmiş tarihi Kent'in kalbindedir.  Barfüsserplatz ve Münsterplatz'taki Basel Noel pazarı, İsviçre'nin en güzel ve en büyük pazarlarından biri olarak kabul ediliyor. Münsterplatz'da ünlü dekoratör Johann Wanner'ın süslemeleriyle muhteşem bir Noel ağacı olacak. Claraplatz'da “Sennenhütte” eğlenceli bir fondü yemeği için kapılarını tekrar misafirlerine açıyor.

 

Strasburg Noel Pazarları:

Birçok kez Avrupa'nın en güzel Noel Pazarları ödülünü kazanan Strasburg Noel pazarların tarihi  1570 yılına uzanan Strasburg Noel pazarı, Fransa'nın en eski, Avrupa'nın ise en eskilerinden Noel pazarıdır. Cepheler ve sokaklar güzelce dekore edilmiş, mağazaların vitrinleri parlıyor, tarçın ve baharat kokuları havada esiyor, çocukluk anılarını canlandırıyor ve kiliselerden Noel şarkıları çalıyor. Aralık ayı boyunca Strazburg, Avrupa'nın en aydınlık şehirlerinden biridir. Sokaklar, evler, pencereler ve balkonlar her yıl bir öncekinden daha özgün ışıklar ve dekorasyonlarla ışıldıyor. Her yıl Place Kléber'e otuz metre uzunluğunda bir Noel ağacı getirilir ve renkli süslemeler ve parıldayan ışıklarla süslenir. “Şehir merkezinin hemen hemen her yerine kurulan 300 dağ evinde yüzlerce tüccar ve zanaatkâr yaşıyor. Ziyaretçiler, orijinal hediyeler, Noel ağaçlarını süsleyecek benzersiz öğeler ve bredle adı verilen küçük Noel bisküvileri ve sıcak içecekler  gibi geleneksel ikramlarla Noel'e hazırlanabilirler.

 

2024 Starsbourg noel pazarları ne zaman yapılacak?

Starsbourg 2024 noel pazarları tam tarihi açıklanmadı ama

24 Kasım ile 24 Aralık arası olması planlanıyor

Açılış saatleri 11:00  kapanış saatleri 20:00

 

Köln Noel Pazarları

Noel pazarları Almanya'da yüzyıllar öncesine dayanan sevilen bir gelenektir. Şenlikli dekorasyonlar, parlak ışıklar, lezzetli lezzetlerle dolu tezgahlar ve sıcak içecekler; Almanlar Noel'i nasıl kutlayacağını biliyor!

Köln'deki ilk Noel pazarı (Nikolaimarkt olarak adlandırılır) 1820'de  ilk kez Alter Markt'ta açıldı. Festival sezonunda hızla favori bir geleneğe dönüştü. 20. yüzyılın sonlarında şehrin her yerinde birkaç yeni temalı pazar ortaya çıktı.

Bugün Köln, yalnızca Almanya'nın değil Avrupa'nın da en iyi Noel pazarlarından birine ev sahipliği yapıyor! Yani Almanya'da geleneksel bir Noel pazarı deneyimi arıyorsanız Köln kesinlikle listenizde olmalı.

Köln Noel Pazarı Rehberi 2024

Köln'de tamamı şehir merkezinde bulunan 8 büyük Noel pazarı bulunmaktadır. Her pazar farklı bir temaya ayrılmıştır ve kendine özgü bir havası ve atmosferi vardır. Melek ve liman temalı pazarlardan cüce köyüne kadar her biri ziyaret etmeye değer.

Köln'deki en iyi Noel pazarları Katedral, Alter Markt, Heumarkt ve Neumarkt'ta bulunmaktadır. Tüm pazarlara yürüyerek kolayca ulaşılabilir, yalnızca Stadtgarten'deki pazar Eski Kent'ten biraz daha uzaktadır.

2024 Köln Noel pazarları ne zaman açılıyor?

23 Kasım ile 23 Aralık arası 11:00 ile 21:00 saatleri arasında açılması bekleniyor

2024 Noel takvimi resmi olarak daha açıklanmadı


FİYATLARIMIZ € (EURO) CİNSİNDEN OLUP KİŞİ BAŞINADIR

 

07 Aralık 2024

Normal Fiyat

Erken Rezervasyon

30 Haziran 2024

Ana Güverte Kabin (açılmaz pencere)

1.390 EUR

1.290 EUR

Üst Güverte Kabin (açılır pencere)

1.590 EUR

1.490 EUR

Ana Güverte Single Farkı

990 EUR

790 EUR

Üst Güverte Single Farkı

%100

%100

Havalimanı ve Liman Vergileri, Sigorta (420€)

Dahil

Dahil


* 200 EUR İçecek Paketi

* 330 EUR Extra turlar dahil (Rüdesheim 40€, Colmar 130€, Strasbourg 70€, Heidelberg 90€)

 

 

 

1.Gün İSTANBUL – KÖLN / ALMANYA                                                                                                          

07.00              İstanbul Havalimanında Dış hatlar Cruisera standında buluşma

09.20              TK1671 sefer sayılı uçuş ile Köln'e hareket

10.45             Köln'e varış ve kısa bir şehir turunun ardından gemimiz Mona Lisa'ya varış.

Köln'de katedrale kadar güzel bir yürüyüş turu ile serbest zamanımız olacak. Köln'ün, Gotik tarzdaki katedrali dünya çapında ün salmıştır. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Ren Nehri, kentin tam ortasından geçmektedir. Noel ve Yılbaşı döneminde kentte rengârenk pazarların keyfini yaşayacaksınız.

 

2.Gün KOBLENZ / ALMANYA                                                                                                                       

Öğlenden önce tam bir kavşak noktası olan ve Moselle ile Ren Nehrinin buluştuğu Koblenz'e varıyoruz. Dileyen misafirlerimizin katılacağı Koblenz şehir turumuzda şehrin tarihi kesimlerini yürüyerek ziyaret ediyoruz (Extra Tur)

 

3. Gün KOBLENZ-RÜDESHEİM/ALMANYA                                                                                                   

Seyrimiz Koblenz ve Rüdesheim arasındaki romantik Ren'in en güzel bölümünde devam edecek. Ünlü üzüm bağları ve ünlü Lorelei kayası arasında yer alan çok sayıda kalenin yanından geçeceğiz. Öğlen saatlerinde Rüdesheim'a varış. Dileyen misafirlerimiz Rüdesheim Şehir Turu'na katılabilirler. Şehrin ve yerel Noel Pazarlarının tadını çıkarın (Ücretsiz).

 

4.Gün SPEYER / ALMANYA – STRABOURG/FRANSA                                                                                    
Sabahı Speyer'e doğru yolculuk yaparak geçireceğiz. Öğleden sonra gerçekleştirilecek Heidelberg ve Noel Pazarları turuna katılabilirsiniz (Ücretsiz). Şehri ve kalesini (dış cephesini) ziyaret etmek için otobüsler Heidelberg'e gideceğiz.
Şehir 19. yüzyılda Alman Romantizminin merkeziydi. Eski şehirde rehberli bir turun ardından büyüleyici Noel pazarını keşfederek kendi başınıza biraz zamanın tadını çıkarın. (Ücretsiz)           
Bu akşam gemide gala yemeğimizin tadını çıkaracağız. Gemimiz Strazburg'a doğru yola çıkacak.         

5.Gün STRAZBURG – COLMAR / FRANSA – BASEL / İSVİÇRE                                                                      

Gemide alınan kahvaltının ardından düzenlenen Strasburg ve Colmar Turu'na katılabilirler. (ÜCRETSİZ)

Strazburg; Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kenti olup Alsas bölgesi ve Bas-Rhine bölgesinin başkentliğini yapar. 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dâhil edilmiştir. Şehir "Avrupa'nın Başkenti" unvanını taşır.

Colmar; son derece pitoresk Eski Kenti ve sek şarapları ile tanınır. Şehir, tarihi semtleri ile meşhurdur, bunlardan biri olan “Küçük Venedik” size, el zanaatlarının şehirde geliştiği ve çiçeklenen köylerin şehir duvarlarını çevrelediği zamanları hatırlatacaktır.

Colmar Şehir Turu'nun ardından havalimanına transfer.

18.05     TK1926 sefer sayılı uçuş ile İstanbul'a hareket

23.10     İstanbul Havalimanına varış.

 

Tur Ücretine Dâhil Olan Servislerimiz                                                                                                      

·      THY ile gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

·      Program dâhilinde tüm transferler

·      MPS Mona Lisa gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlayıp, son gün kahvaltı ile son bulmaktadır.)

·      Hoş geldin kokteyl,

·      Gala yemeği

·      Gemide yemeklerde ve barda alınan içecekler (özel liste hariç)

·      330 EUR değerinde ki extra turlar (Rüdesheim 40€, Colmar 130€, Strasburg 70€, Heidelberg 90€)

·      Gemideki tüm aktiviteler

·      Cruisera Türkçe Rehberlik hizmeti (Grup oluşması halinde / Otobüslü turlarda en az 20 kişi)

·      Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

·      Seyahat Sağlık Sigortası (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sür prim uygulanır)

·      Liman ve hava limanı vergileri (420 €)

·      Gemide ücretsiz Wi-Fi

Tur Ücretine Dâhil Olmayan Servislerimiz______________________________________________________

·      Gemi personel bahşişleri (Toplam kişi başı 45 Euro tavsiye edilmektedir)

·      Kişisel harcamalar (Kuru temizleme, telefon vs.)

·      Programda ekstra olarak belirtilmiş turlar

·      Yurt dışı çıkış harcı 150 TL.

·      Turumuzun ilk günü kahvaltı ve öğle yemeği, son günü ise öğle ve akşam yemekleri

·      Seyahat güvence paketi (Kişi başı 25 Euro, 70 yaş ve üzeri için %100 sür prim eklenir.)

·      Schengen vize ücreti

 

Önemli Notlar:

·      Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport ve gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz. Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden en az 30 günü öncesi ofisimize ulaşmalıdır.

·      Tura katılabilmek için pasaportlarınızın süresi tur bitiş tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.

·      Pasaportunuzun yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.

·      Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılımı baz alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımından küçük olduğu zaman Ekstra Turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz.

·      Uçuşlarımız Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanından sorumluluk tamamen müşteriye aittir

·      Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programları/ekstra turların saatleri değişebilir.

·      Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir. Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.

·      Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir. Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar

·      Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!

·      Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.

 

İPTAL ŞARTLARI

·      Münferit Rezervasyon İptal Şartları; rezervasyondan anından itibaren 69 gün kalaya kadar toplam ücretin %20'si, 68-60 arası toplam ücretin %40'ı, 59-50 gün arası toplam ücretin %60'ı, 49-31 gün arası toplam tutarın %80'i, 30 gün ve daha az kala iptallerde %100 cezai işlem uygulanmaktadır. 

·      Grup Rezervasyonu İptal Şartları; grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.

 

 

Bilgilerinize sunar güzel ve iyi bir seyahat geçirmenizi dileriz…

 

CRUISERA


Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Süre Fiyat
07/12/2024 11/12/2024 4 Gün 1290.00 ( 40882.29)

MS Mona Lisa

MS Mona Lisa, adını Leonardo da Vinci'nin en ünlü eserinden almıştır. Pek çok kültürel ve doğal hazineye sahip Elbe, Tuna ve Ren nehirlerinde seyreden samimi büyüklükte standart bir gemi.

MS Mona Lisa, 82 m uzunluğunda ve 9,50 m genişliğindedir. İki güverteye yayılmış 47 kabinde 94 yolcu ağırlayabilmektedir.

Krem ve bordo tonlarındaki dekorasyon hem zarif hem de rahattır ve Leonardo da Vinci'nin en ünlü eseri Mona Lisa'ya saygı duruşu niteliğindedir.

Üst güvertede yer alan ve seyir sırasında tüm yemeklerin servis edildiği restoran, panoramik manzaranın keyfini doyasıya çıkarmanıza olanak tanıyan büyük cumbalı pencerelerin bulunduğu zarif bir ortamda leziz yemekler sunuyor.

Aynı güvertede dans pisti bulunan lounge/bar bulunurken, dinlenmek ve manzarayı hayranlıkla izlemek için ideal bir yer olan güneşlenme güvertesinde yolcular konforlu şezlongların yanı sıra geniş bir gölgeli alanın keyfini çıkarabilirler.

Deck Planları

Bilgi Talep Formu

Rezervasyon Talep Formu