YANGTZE NEHİR TURU

#1460115988

9 GECE 10 GÜN 

MUHTEŞEM ÇİN & YANGTZE NEHRİ


MUHTEŞEM ÇİN & YANGTZE


İSTANBUL-SHANGHAİ (2)WUHAN-YİCHANG-YANGTZE (4) CHONGQİNG-XİAN (1) PEKİN (2)-İSTANBUL


9 Gece 10 Gün


 

 

1.GÜN                               İSTANBUL 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 21.00de buluşma. 

2.GÜN         
                      İSTANBUL – SHANGHAİ    
Pasaport, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK26 sayılı uçuşu ile saat 01:20 de Shanghai'ye hareket. Geceleme uçakta. Yerel saatle 15.55‘de Shangai'ye varışta pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra havaalanından akşam yemeğini alacağımız restorana transfer. Yemekten sonra Shanghai'ın ünlü Nanjing Caddesi'ndealışveriş imkanınız olacak ve Shanghai'ın ışıklarla bezenmiş büyüleyici gece manzarasını seyredeceksiniz. Daha sonra otelimize transfer ve yerleşme, Geceleme otelimizde.

3.GÜN                           SHANGHAİ
Otelde alacağınız sabah kahvaltısından sonra Çin'in en iyi müzelerinden biri olan Shanghai Müzesi'ni gezeceksiniz. 1996 yılında açılan bu müzede Çin geleneksel sanatları ve mobilyaları sergilenmekte olup, hediyelik eşya mağazaları da bulunmaktadır. Daha sonra Öğle yemekli turumuzda Shanghai'ın penceresi diye adlandırılan ve Huang Pu ırmağı kıyısında bulunan BUND bölgesini ziyaret edecek ve bu kıyı bölgesinde eski Batı mimarisinin pek çok güzel örneğini göreceksiniz. Daha sonra Restoranda alınacak olan akşam yemeğini takiben Huang Nehri'nde tekne gezisi gününüzü unutulmaz kılacaktır. Geceleme otelimizde.

4.GÜN                          YICHANG – YANGTZE  
Otelde sabah kahvaltıdan sonra tren istasyonuna transfer ve hızlı trenle Yichang'a hareket. Takribi. Yemek sonrası özel otobüsle Yichang'e hareket. Yichang tren istasyonundan gemiye transfer. Akşam yemeği ve geceleme gemide. 

5.GÜN       
                 YANGTZE ( Üç Boğazlar )
Gemide her sabah kahvaltı öncesinde, arzu eden yolcular Tai-Chi Çin jimnastiğine katılabilirler. Kahvaltıdan sonra Üç Boğaz'ın muhteşem manzarasını seyrederek, Xiling Boğazı'nın doğu kıyısından geçerek geminiz Yangjiawan Limanı'na yanaşacak. Burada Üçboğazlar  Hidrosantralı gezeceksiniz. Gemide alınacak öğle yemeğinden sonra Ge Zhouba'da geminin havuzlar sistemi ile baraj seviyesine yükselmesini izlemek çok ilginç olacaktır. 19.00'da ‘Kaptanın Tanışma ve Hoş Geldiniz Kokteyli' ile ağırlanacaksınız, akşam yemeği ve geceleme gemide.

6.GÜN                       YANGTZE ( Wu ve Quatang Boğazı)
Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra Shenong Irmağı'nda küçük teknelerle gezeceksiniz. Tarihi yerleri ve Dikey vadi kayalarında asılan tabutları görüp yerel halkın örf ve adetleri ile tanışma imkanımız olacak. Öğleden sonra Wu ve Quatang Boğazları'ndan geçerek muhteşem manzaraların seyrine doyamayacaksınız. Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.


7.GÜN                     YANGTZE (Wanxian)  
Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra nehir turumuzun tam ortasında bulunan Wanxian şehrine varış. 1368-1644 yıllarında Ming hanedanlığı zamanında kurulmuş olan şehirde turumuzu yaptıktan sonra ipek dokuma ve bambu eşya mağazalarını gezebilirsiniz. Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide. 

8.GÜN   
                 YANGTZE-CHONGQİNG-XİAN                                                                
Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra 09:00da gemiden ayrılış ve Chonginq şehir gezisini takiben havaalanına transfer, öğle saatlerinde Xian'a hareket. Saat 14:40de Xian'a varış sonrasında Şehir Duvarları'nı görmek için hareket. Ming Hanedanlığı ilk imparatoru olan ZhuYuanzhang imparatorluğu güçlendirmek amacıyla eski Tang Hanedanlığından kalma şehir duvarlarını güçlendirmiş ve yapımına devam etmiştir. Duvar çamur ve pirinçten yapılmış 13,7 km uzunluğunda konumlanmıştır. Şehir duvarlarını ziyaretinden sonra akşam yemeğini alacağınız restaurant transfer. Yemekten sonra otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

9.GÜN   
                  XİAN – PEKİN
Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra ünlü Terracota Müzesi'ni ziyaret edeceksiniz. 20.YY'de ortaya çıkarılan en önemli ve en görkemli arkeolojik kazıdır.  Çin'in ilk imparatoru Shihuan'ın mezarını  korumak için yapılmış olan bu yer altı heykel ordusunun henüz bir bölümü çıkarıldı  ve kazılar devam etmektedir. Bu mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alındı. Restoranda alacağınız öğle yemeğinden sonra Cami ve Tang Hanedanı Pagodası'nı göreceksiniz. Daha sonra havalanına transfer, 19:30da Pekin'e hareket. 21:00'da Pekin'e varış. Restoranda alacağınız akşam yemeğini takiben otelinize transfer ve geceleme otelimizde.

10.GÜN                   PEKİN 
Otelde alınacak sabah kahvaltsınıdan sonra Çin'in sembolü olan ve Dünyanın 7 Harikasından biri olarak kabul edilenÇin Seddi turu yapılacaktır. M.Ö 9.Yüzyılda askeri savunma amacı ile yapılan bu duvar 1987 yılında Çin'in sembolü olarak ‘' Dünya Mirasları Listesi'' ne alındı. Çin'de şöyle bir söz vardır ‘'Çin Seddi'ne çıkmayanlar, gerçek adam sayılmaz''. Restoranda alacağınız öğle yemeğinin ardından Ming Hanedanlığına ait Yeraltı Sarayı'nı ziyaret edeceksiniz, burada 16 adet  Ming Hanedanı İmparatoru'nun 13 adetinin mezarı bulunmaktadır ve bu mezarlardan sadece ikisi açılmıştır ve siz biz bir tanesini gezeceksiniz. Mezarların bir özelliği de bu vadide Feng Shui sistemine göre dizilmiş olmalarıdır. Restoranda alacağımız Pekin Ördeği menülü  akşam yemeğinden sonra serbest zaman ve geceleme otelimizde.11.GÜN
                     PEKİN 
Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı'nı  (40 hektar alanı kapsamakta olup aynı anda 500 bin kişi alabilmektedir)  ziyaret edeceksiniz. Bu meydanın kuzeyinde her gün sabah ve akşam Çin Milli bayrağının göndere çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmakta olup bu tören saati, güneşin doğuş ve batışına göre her gün değişmektedir. Her gün yüzlerce kişi bu töreni görmek için meydanda toplanır. Daha sonra  Ming Hanedanının 1368 – 1644 seneleri, Qing Hanedanının 1644 – 1891 seneleri arasında 24 imparatorunun yaşadığı  saray olan Yasak Kent'I gezeceğiz. Adını beşyüzyıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasından almış olan bu saray Son Çin İmparatoru Puyi'nin 1911 yılında ülkeden atılmasından sonra kullanılmamıştır. Restoranda  öğle yemeğinden sonra Çin'in simgesi olan sevimli Pandaların doğal yaşamlarında izleyeceğiniz Panda Bahçesi'ni ziyaret edecek ve daha sonra  Yazlık Sarayı gezeceksiniz. 19. Y.Y'de suni bir göl kenarında yapılan bu saray, İmparatorun rahat gelebilmesi için bir kanalla Yasak Şehre bağlanmıştır. Saray gezisini takiben  Tian Anmen Meydanı'nın yanında bulunanEski İmparatorluk Eczanesi'ne girecek ve Çin'in geleneksel hekimliği hakkında bilgiler alacağız. Daha sonra bu yoğun günün yorgunluğunu takribi 20 dk süren ünlü Çin ayak masajı ile gidereceksiniz. Restoranda alacağımız akşam yemeğinden sonra havaalanına transfer.

12.GÜN                   PEKİN - İSTANBUL
00:10 da Türk Havayolları  TK21 sayılı seferi ile İstanbul'a hareket. 
05.15 de İstanbul'a varış ve gezimizin sonu.

 

 

 

FİYATLARIMIZ  € (EURO) CİNSİNDEN OLUP, İKİ KİŞİLİK KABİNDE KİŞİ BAŞIDIR

İki Kişilik Odada / Kabinde Kişi Başı

Sorunuz

 

Tek Kişilik Odada/Kabinde Tek Kişi Farkı

Sorunuz

 

3.Kişi Farkı

Sorunuz

 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :

- THY ile ekonomi sınıf İstanbul-Shangai ve Pekin-İstanbul uçuşları
- 2 ekonomi sınıf iç hat uçuşu (Chongqing-Xian ve Xian-Pekin)
- Havaalanı ve Liman vergileri (480 Euro )
- 5* otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklama
- 5* gemide 4 gece tam pansiyon konaklama
- Programda belirtilen tüm geziler 
- Programda belirtilen tüm transferler
- Shanghay-Wuhan hızlı tren
- Chongqin – Xian uçak bileti
- Otobüs seyahatlerinde günlük 1 küçük şişe içme suyu
- Restaurantlarda tüm öğle ve akşam yemekleri
- 20 dk. Çin Ayak masajı
- Akrobasi gösterisi  
- Çin seddinin önünde çekilen grup hatıra resmi
- Türkçe rehberlik hizmeti
- Seyahat sigortası


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

- Gemide bahşiş ve tur sırasında bahşişler (50 Dolar)

- Ekstra turlar -Tang Hanedanı tiyatrosu (Yichang)  ve Xian By Night (Yichang)-
- Vize ücreti 170 €, yeşil pasaporta vize istenmemektedir. 

- Ayak masajı esnasında masörlere 3-4 dolar bahşiş

ÖNEMLİ NOT :
Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

 


 

 

       ÖNEMLİ NOTLAR

 • Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Vize Ücreti: (Lütfen acentanızdan bilgi alınız) YEŞİL PASAPORTA VİZE GEREKMEMEKTEDİR.  
 • Otellerde ve gemide yapacağınız TV, mini bar vs. ekstra harcamalar, bahşişler (Gemide 25 usd )
 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak olan alkollü/alkolsüz içecekler. 
 • Program dışında arzu üzerine yapılacak olan turlar
 • Bahşişler:  Gemide kişi başı 25 Amerikan Doları tutan bahşiş yolcular tarafından ödenir.  Bunun yanı sıra yerel rehberler ve otobüs şoförlerine verilecek bahşişler, Türk rehberiniz tarafından toplanarak kendilerine teslim edilecektir. 
 • Çin de restaurantlarda ekmek bulunmamaktadır. Yerel rehberler yabancı marketlerden ekmek satın alarak, misafirlerimize yemeklerde sunmaktadır.

    ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları'ndan ve Çin'de faaliyet gösteren yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun /havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
 • Cruisera  gerekli gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce ofisimizi arayarak tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini teyit ediniz. 
 • Çin'in yerel para birimi olan Yuan (CNY)'ı seyahat öncesinde Türkiye'deki banka veya döviz bürolarından tedarik etmeniz mümkün değildir. Bunun için yanınızda ABD Doları ya da Euro götürmenizi tavsiye ederiz. 
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında 1 (bir) parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg. ile sınırlıdır; ancak ara uçuşlarda 5. kg.'a kadar düşebilmektedir. 
 • THY uçuşlarında kişi başı ücretsiz valiz hakkı  (1) adettir ve maksimum 20 kg. ile sınırlıdır.
 • Tur boyunca kullanacağınız ara uçuşlarda kişi başı ücretsiz bagaj hakkı (1)'dir. Bu bagajın ağırlığı 20 kg. ile sınırlıdır
 • İç ve dış hat uçuşlarında ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Cruisera ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. 
 • İç veya dış hat uçuşlarda uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizin inisiyatifinde değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman isminizi pasaportunuzda yazılı olduğu haliyle, pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Cruisera kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir…
 • Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ve 3 bantlı sisteme uygun ise kullanabilirsiniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek olan yolcularımıza yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol bol tişört ve 1 adet kazak veya hırka getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz. 
 • Bu seyahat için aşı yaptırmanıza gerek yoktur. 
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
 • Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin, yurt dışına çıkış tarihinden itibaren en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Türk rehberiniz tarafından önerilen (yerel rehber ve şoförlere verilecek olan) bahşiş miktarı kişi başı günlük 3 $ 'dır. 
 • Seyahat edeceğiniz tarihlerde, seyahat edeceğiniz yerlerde beklenen hava sıcaklıkları (yaklaşık olarak) gündüz 19-22 C, geceleri ise 10-13 C arasındadır. Zaman zaman yağış beklenebilir. Bu yüzden yanınızda kapalı ayakkabı, şemsiye, yağmurluk ve hafif bir mont bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

 

 

 

*  İptal şartları;        

    120 – 100 gün arası toplam ücretin %10'u,
99 – 90 gün arası toplam ücretin % 15'si,
89 – 50 gün arası toplam ücretin % 50'si,
49 – 30 gün arası toplam ücretin % 70'si,
29 – 0 gün arası toplam tutar yanar.

 

   İsim Değişikliği kabul edilmemektedir.

MS YANGTZE 2


Deck Planları

Bilgi Talep Formu

Rezervasyon Talep Formu