Muhteşen Çin ve Yangtze Nehri

                 2024   MUHTEŞEM ÇİN & YANGTZE

İSTANBUL-SHANGHAİ(2)WUHAN-YİCHANG-YANGTZE(4)CHONGQİNG-XİAN(1) PEKİN(2)-İSTANBUL

1.    GÜN                            İSTANBUL – SHANGHAİ                7 Mayıs        Sali
İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde  saat 22.00de Cruisera yetkilisiyle

 1  TK 026  08MAY   ISTPVG HK1          0125 1645   

 buluşma. Pasaport, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından  Türk Hava YollarıTK26 sayılı uçuşu ile saat 01:25de Shangai'ye hareket. Geceleme uçakta.Yerel saatle 15.50‘de Shangai'ye varışta pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra havaalanından hotelde acik bufe akşam yemeğini alacağımız restorana transfer. Yemekten sonra Shanghai'ın ünlü  Nanjing Caddesi'nde alışveriş imkanınız olacak ve Shanghai'ın ışıklarla bezenmiş büyüleyici gece manzarasını seyredeceksiniz. Daha sonra otelimize transfer ve yerleşme, Geceleme otelimizde.


2.GÜN  SHANGHAİ
                                        8 Mayıs                      Carsamba
Otelde alacağınız sabah kahvaltısından sonra Çin'in en iyi müzelerinden biri olan Shanghai Müzesi'ni gezeceksiniz. 1996 yılında açılan bu müzede Çin geleneksel sanatları ve mobilyaları sergilenmekte olup, hediyelik eşya mağazaları da bulunmaktadır. Daha sonra  turumuzda Shanghai'ın penceresi diye adlandırılan ve Huang Pu ırmağı kıyısında bulunan BUND bölgesini  ziyaret edecek ve bu kıyı bölgesinde eski Batı mimarisinin pek çok güzel örneğini göreceksiniz. Daha sonra Restoranda alınacak olan uygur akşam yemeğini takiben  Huang Nehri'nde tekne gezisi gününüzü unutulmaz kılacaktır. Geceleme otelimizde.


3.GÜN SHANGHAİ- YICHANG – YANGTZE 
       Hizli tren         Persembe   9 Mayıs Perşembe
Otelde sabah kahvaltıdan sonra  hizli tren ile Yichang'a hareket .Takribi 7 saat 30dk.lık rahat hizli tren yolculugu sonrasında Yichang'a varışta sehir turu zamanimiz olacak.Acik bufe akşam yemeğini alacağınız hotele transfer. Yemek sonrası Deluxe Gemiye transfer, kabinlere yerleşme, geceleme gemide.

 

4.GÜN  YANGTZE ( Üç Boğazlar )        10 Mayıs                               Cuma
Gemide her sabah kahvaltı öncesinde ,arzu eden  yolcular Tai-Chi Çin jimnastiğine katılabilirler .Kahvaltıdan sonra Üç Boğaz'ın muhteşem manzarasını seyrederek, Xiling Boğazı'nın doğu kıyısından geçerek geminiz Yangjiawan Limanı'na yanaşacak. Burada Üçboğazlar  Hidrosantralı gezeceksiniz. Gemide alınacak öğle yemeğinden sonra   Ge Zhouba'da geminin havuzlar sistemi ile baraj seviyesine yükselmesini izlemek çok ilginç olacaktır. 19.00'da ‘Kaptanın Tanışma ve Hoş Geldiniz Kokteyli' ile ağırlanacaksınız, akşam yemeği ve geceleme gemide.


5.GÜN  YANGTZE ( Wu ve Quatang Boğazı)
                  11Mayıs                 Cumartesi
Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra Shenong Irmağı'nda küçük teknelerle gezeceksiniz. Tarihi yerleri ve Dikey vadi kayalarında asılan tabutları görüp yerel halkın örf ve adetleri ile tanışma imkanımız olacak. Öğleden sonra Wu ve Quatang Boğazları'ndan geçerek muhteşem manzaraların seyrine doyamayacaksınız. Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.

6.GÜN  YANGTZE (Wanxian)                                           12 Mayıs              Pazar
Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra nehir turumuzun tam ortasında bulunan Wanxian şehrine varış. 1368-1644 yıllarında Ming hanedanlığı zamanında kurulmuş olan şehirde turumuzu yaptıktan  sonra ipek dokuma ve bambu eşya mağazalarını gezebilirsiniz. Öğle ve akşam yemekleri ve geceleme gemide.


7.GÜN
 YANGTZE-CHONGQİNG-XİAN         Ucakla  13 Mayıs   Pazartesi       
Gemide alınacak sabah kahvaltısından sonra 09:00da gemiden ayrılış ve Chonginq şehir gezisini takiben havaalanına transfer,öğle saatlerinde Xian'a hareket.Xian'a varış sonrasında Şehir Duvarları'nı görmek için hareket. Ming Hanedanlığı ilk imparatoru olan ZhuYuanzhang imparatorluğu güçlendirmek amacıyla eski Tang Hanedanlığından kalma  şehir duvarlarını güçlendirmiş ve yapımına devam etmiştir. Duvar çamur ve pirinçten yapılmış 13,7 km uzunluğunda konumlanmıştır. Şehir duvarlarını ziyarinden sonra akşam yemeğini alacağınız restaurant transfer.Yemekten sonra otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


8.GÜN 
 XİAN – PEKİN                                            Hizli tren  14 Mayıs   Sali

Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra ünlü Terracota Müzesi'ni ziyaret edeceksiniz. 20.YY'de ortaya çıkarılan en önemli ve en görkemli arkeolojik kazıdır.  Çin'in ilk imparatoru Shihuan'ın mezarını  korumak için yapılmış olan bu yer altı heykel ordusunun henüz bir bölümü çıkarıldı  ve kazılar devam etmektedir. Bu mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco tarafından Dünya Kültür Mirasları listesine alındı.Cami ve Tang Hanedanı Pagodası'nı göreceksiniz. Hotelde acik bufe yemeginden sonra tren istasyonuna transfer, Pekin'e vardiktan sonrasi otelinize transfer ve geceleme otelimizde.


9.GÜN  PEKİN
                                               15 MAYIS                                Carsamba
Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı'nı  (40 hektar alanı kapsamakta olup aynı anda 500 bin kişi alabilmektedir)  ziyaret edeceksiniz. Bu meydanın kuzeyinde her gün sabah ve akşam Çin Milli bayrağının göndere çekilmesi ve indirilmesi töreni yapılmakta olup bu tören saati, güneşin doğuş ve batışına göre her gün değişmektedir. Her gün yüzlerce kişi bu töreni görmek için meydanda toplanır. Daha sonra  Ming Hanedanının 1368 – 1644 seneleri, Qing Hanedanının 1644 – 1891 seneleri arasında 24 imparatorunun yaşadığı  saray olan Yasak Kent'I gezeceğiz. Adını beşyüzyıl boyunca sıradan vatandaşlara yasak olmasından almış olan bu saray Son Çin İmparatoru Puyi'nin 1911 yılında ülkeden atılmasından sonra kullanılmamıştır. Çin'in simgesi olan sevimli Pandaların doğal yaşamlarında izleyeceğiniz Panda Bahçesi'ni ziyaret edecek ve daha sonra  Yazlık Sarayı gezeceksiniz. 19. Y.Y'de suni bir göl kenarında yapılan bu saray, İmparatorun rahat gelebilmesi için bir kanalla Yasak Şehre bağlanmıştır. Saray gezisini takiben  Tian Anmen Meydanı'nın yanında bulunan Eski İmparatorluk Eczanesi'ne girecek ve Çin'in geleneksel hekimliği hakkında bilgiler alacağız.  Daha sonra bu yoğun günün yorgunluğunu takribi 45 dk süren ünlü Çin ayak masajı ile gidereceksiniz. Restoranda alacağımız Pekin Ördeği menülü  akşam yemeğinden sonra serbest zaman ve geceleme otelimizde .

 

10.GÜN  PEKİN  – İSTANBUL   16 MAYIS PERŞEMBE- 17 Mayısı bağlayan gece                                                                 Persembe
Otelde alınacak sabah kahvaltsınıdan sonra Çin'in sembolü olan ve Dünyanın 7 Harikasından biri olarak kabul edilen Çin Seddi turu yapılacaktır. M.Ö 9.Yüzyılda askeri savunma amacı ile yapılan bu duvar 1987 yılında Çin'in sembolü olarak ‘' Dünya Mirasları Listesi'' ne alındı. Çin'de şöyle bir söz vardır ‘'Çin Seddi'ne çıkmayanlar, gerçek adam sayılmaz''. öğleden sonra Ming Hanedanlığına ait Yeraltı Sarayı'nı ziyaret edeceksiniz, burada 16 adet  Ming Hanedanı İmparatoru'nun 13 adetinin mezarı bulunmaktadır ve bu mezarlardan sadece ikisi açılmıştır ve siz biz bir tanesini gezeceksiniz. Mezarların bir özelliği de bu vadide Feng Shui sistemine göre dizilmiş olmalarıdır.hotelde alacağımız acik bufe akşam yemeğinden sonra havaalanına transfer. 00:10de Türk Havayolları  TK21 sayılı seferi ile İstanbul'a hareket.

11.GÜN İSTANBUL                                                                    17 MAYIS       Cuma
05.25de İstanbul'a varış ve gezimizin sonu.

 

GEMI TANITMASI

  Vctoria Jenna Cruise

http://www.victoriacruises.com/new/jenna.html

HOTEL BİLGİLERİ: 

5* Shanghai  Sheraton Waigaoqiao Hotel

 http://www.sheratonwaigaoqiao.com.cn/

5*  Xian Grand Soluxe International Hotel

http://www.grandsoluxexian.com/en

5*   Hilton Beijing Hotel

 ( Location şehir merkezi ve yabancı mahallesinde, Türkiye'nin Pekin'deki büyükelçiliğine bir kilometre)

 http://www.hilton.com.cn/ 

ÖNEMLİ NOT :
Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

FİYATLARIMIZ €URO cinsinden olup, Kişi başıdır.

13 Mayıs 2024 Fiyatı

Erken Rezervasyon
1.Dönem
31 Aralık 2023

İki Kişilik Odada/Kabinde Kişi Başı

4.890 EUR

4.390 EUR

Tek Kişilik Odada/Kabinde Tek Kişi Farkı

  1.890 EUR

1.790 EUR

Odada/Kabinde 3. Kişi

2.490 EUR

1.990 EUR

 

 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :
- THY ile ekonomi sınıf İstanbul-Shangai ve Pekin-İstanbul uçuşları
-
1 iç uçuş uçak bileti ve 2 hizli tren bileti)
- Havaalanı ve Liman vergileri (780 Euro )
- 5* otellerde 5 gece oda kahvaltı konaklama
- 5* gemide 4 gece tam pansiyon konaklama
- Programda belirtilen tüm geziler
- Programda belirtilen tüm transferler
- Shanghay-Wuhan hızlı tren

-Xian- Pekin Hızlı Tren
- Chongqin – Xian uçak bileti
- Otobüs seyahatlerinde günlük 1 küçük şişe içme suyu
- Restaurantlarda tüm öğle ve akşam yemekleri
- 20 dk. Çin Ayak masajı
- Akrobasi gösterisi 
- Çin seddinin önünde çekilen grup hatıra resmi
- Türkçe rehberlik hizmeti
- Seyahat sigortası (Seyahat Güvence Paketi ERGO Sigorta A.Ş.)

- Otobüs seyahatlerinde günlük 1 şişe maden suyu
-
 Akşam yemekleri (Shanghai,Yichang,Xi'an ve Pekin'deyken bir kere hotelin kaliteli acik bufe olacak, gemide acik bufe, daha iki aksam yemegi bir Pekin'de Pekin ordegi, biri Shanghai'da uygur yemegi )
- 20 dk Çin Ayak masajı
- Çin seddinin önünde çekilen grup hatıra resmi
-
Ingilizce yerel rehberlik hizmeti,

-Grup oluşursa Türkçe rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

- Gemide bahşiş ve tur sırasında bahşişler (50 Dolar)

- Ekstra turlar -Tang Hanedanı tiyatrosu (Yichang)  ve Xian By Night (Yichang)-
- Vize ücreti 290 €, yeşil pasaporta vize istenmemektedir. 

- Ayak masajı esnasında masörlere 3-4 dolar bahşiş

ÖNEMLİ NOT :
Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 GEMI VE OTEL TANITIMI

M.S. YANGTZE 2

 http://www.ccotc.com/cruise.do?method=queryCruiseById&id=27&menu=0

 

5* Shanghai Marriott Hotel Parkview

http://www.marriott.com.cn/hotels/travel/shamp-shanghai-marriott-hotel-parkview/

 

 5* Angsana Xi''an Lintong  (Dünya'nın ünlü deluxe resort markalı Banyantree'ye bağlı)

http://www.angsana.com/en/cn-china-xian-lintong

 

5*   Hilton Beijing Hotel

 (Location şehir merkezi ve yabancı mahallesinde, Türkiye'nin Pekin'deki büyükelçiliğine bir kilometre)

 http://www.hilton.com.cn/

 

 

Yemek Bilgileri:
İki kere   4 yıldızlı hotelde beynelminel  açık büfe.
Bizim Şanghay'da  Grand Mercure Hotelde acık büfe ( Shanghai'da ikinci gun )
Pekin'de Kuntai Royal Hotelde açık büfe (Son aksam yemeği)    

 

 

 

 

 

 

       ÖNEMLİ NOTLAR

·         Nehir su seviyeleri ve liman şartları değişimi nedeniyle Gemi firması programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

·         Vize Ücreti: 290 €  * YEŞİL PASAPORTA VİZE GEREKMEMEKTEDİR.  
(Pasaportları mutlaka cip'li olması gereklidir. Vize için ; 2 Fotoğraf -arka fonu beyaz olmalıdır, renkli kimlik fotokopisi, banka hesap cüzdanı gerekmektedir.)

·         Otellerde ve gemide yapacağınız TV, mini bar vs. ekstra harcamalar, bahşişler (Gemide 45 usd )

·         Programda belirtilmeyen öğle yemekleri

·         Yemeklerde alınacak olan alkollü/alkolsüz içecekler. 

·         Program dışında arzu üzerine yapılacak olan turlar

·         Bahşişler:  Gemide kişi başı 50 Amerikan Doları tutan bahşiş yolcular tarafından ödenir.  Bunun yanı sıra yerel rehberler ve otobüs şoförlerine verilecek bahşişler, Türk rehberiniz tarafından toplanarak kendilerine teslim edilecektir. 

·         Çin de restaurantlarda ekmek bulunmamaktadır. Yerel rehberler yabancı marketlerden ekmek satın alarak, misafirlerimize yemeklerde sunmaktadır.

·         Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları'ndan ve Çin'de faaliyet gösteren yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

·         Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

·         Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun /havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.

·         Cruisera  gerekli gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

·         Tur kalkmadan 3 gün önce ofisimizi arayarak tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini teyit ediniz. 

·         Çin'in yerel para birimi olan Yuan (CNY)'ı seyahat öncesinde Türkiye'deki banka veya döviz bürolarından tedarik etmeniz mümkün değildir. Bunun için yanınızda ABD Doları ya da Euro götürmenizi tavsiye ederiz. 

·         Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında 1 (bir) parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg. ile sınırlıdır; ancak ara uçuşlarda 5. kg.'a kadar düşebilmektedir. 

·         THY uçuşlarında kişi başı ücretsiz valiz hakkı  (1) adettir ve maksimum 20 kg. ile sınırlıdır.

·         Tur boyunca kullanacağınız ara uçuşlarda kişi başı ücretsiz bagaj hakkı (1)'dir. Bu bagajın ağırlığı 20 kg. ile sınırlıdır

·         İç ve dış hat uçuşlarında ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Cruisera ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. 

·         İç veya dış hat uçuşlarda uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentemizin inisiyatifinde değildir. 

·         Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman isminizi pasaportunuzda yazılı olduğu haliyle, pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Cruisera kesinlikle sorumlu değildir. 

·         Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir…

·         Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ve 3 bantlı sisteme uygun ise kullanabilirsiniz.

·         Bu seyahate iştirak edecek olan yolcularımıza yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol bol tişört ve 1 adet kazak veya hırka getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz. 

·         Bu seyahat için aşı yaptırmanıza gerek yoktur. 

·         Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.

·         Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin, yurt dışına çıkış tarihinden itibaren en az 6 ay olması gerekmektedir.

·         Türk rehberiniz tarafından önerilen (yerel rehber ve şoförlere verilecek olan) bahşiş miktarı kişi başı günlük 3 $ 'dır. 

·         Seyahat edeceğiniz tarihlerde, seyahat edeceğiniz yerlerde beklenen hava sıcaklıkları (yaklaşık olarak) gündüz 19-22 C, geceleri ise 10-13 C arasındadır. Zaman zaman yağış beklenebilir. Bu yüzden yanınızda kapalı ayakkabı, şemsiye, yağmurluk ve hafif bir mont bulundurmanızı tavsiye ederiz.