Rusya’nın Kudüs’ü TATARİSTAN

02/06/2019 - 08/06/2019
6 Gün
1399.00'dan itibaren
29281.63
#1556263949

Rusya’nın Kudüs’ü TATARİSTAN

1.Gün: İstanbul – Kazan // 02 Haziran 2019 Pazar

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 17:30’da buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 427 sefer sayılı uçağı saat 21:15’de Kazan’a hareket ediyoruz.

 

 2.Gün: Kazan // 03 Haziran 2019 Pazartesi

Varışımız yerel saat ile 01:05’te olacaktır. Ardından özel aracımız ile buluşuyor ve dinlenmek için otelimize hareket ediyoruz. Otelde dinlendikten sonra sabah kahvaltısını ardından şehir turu için hareket edeceğiz. Panoramik olarak yapacağımız şehir turumuzda turumuzda: Kazan eski şehir gezisi, Kazan Kremlin müzesi, Tatar köyü, Marcani Camii, Peter ve Paul Kilisesi, Kazanla nehri, Özgürlük meydanı, Kazan Üniversitesi, Kaban gölü ve Kamal Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi şehir turu esnasında yerel bir restoranda alacağız. Tur bitimi akşam yemeğimizi almak için Restoran’a transfer oluyoruz. Yemek bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.

 

3.Gün: Kazan (Bolgar Şehri) // 04 Haziran 2019 Salı

Sabah kahvaltısının ardından Bolgar şehir gezimiz için hareket edeceğiz. Bolgar; UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde koruma altına alınan antik bir şehirdir. Bu açık hava müzesinde 12 – 14. yüzyıla ait en eski mimari eserler bulunmaktadır. Ulu camii büyük ve küçük minareler kuzey ve doğu Türbeleri Hanlar kümbeti vs. bulunmaktadır. Beyaz Caminin zarif mimarisi çağdaş tasarımın mirası olmaktadır. Dünyada en büyük basılı Kur-an’nın saklandığı ve İslam dininin kabulü şerefine kurulmuş hatıra alameti binası ve çalışan değirmenli ekmek müzesi bulunmaktadır. Bulgar aynı zamanda Türkler içeresinde İslamiyet’in ilk kabul edildiği şehir ve buradan Tüm Türk cumhuriyetlerine yayılmıştır. Hem Türk hem de İslam tarihi açısından büyük öneme sahiptir. Ortaçağ’dan kalma birkaç camii, Keçe Minare ’ye ve Han türbesini barındıran şehirde 1732’de yapılmış bir kilise de mevcuttur. Yine yakın zamanlarda inşa edilen Beyaz Camii, eski han odaları ve çıkan kalıntıların tarihsel olarak derlendiği yerin altındaki yedi kattan oluşan oldukça ilginç, değerli eserlere sahip bir müze de şehirde bulunmaktadır. Dünyanın en büyük ebatlı Kur’an-ı Kerim’i de bu müzede sergilenmektedir. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Tur bitimi akşam yemeğimizi almak için Restoran’a transfer oluyoruz. Yemek bitimi otele transfer.  Konaklama otelimizde.

 

4.Gün: Kazan (Sviyazhsk Adası & Raifa Manastırı) // 05 Haziran 2019 Çarşamba

Sabah kahvaltısının ardından Sviyazhsk Adası turumuz için hareket edeceğiz. Kazan’a 45 km uzaklıkta bulunan yukarı Volga bölgesindeki Sviyazhsk adası Kazan Hanlığını fethi sırasında 1551 yılında Korkunç İvan tarafından ada üzerine tahtadan bir kale inşa edilmiştir. Sviyaga nehri üzerinde bulunan Ada, ismini yine bu nehirden almıştır. UNESCO Dünya Mirasları listesine alındıktan sonra ada içeresine kara yolu ile ulaşım ve modernizasyon yapılmıştır. Korkunç İvan döneminde Kazan’ı ele geçirmek için kurulan ada, Tataristan topraklarındaki ilk Hristiyan şehirleşmesidir. Bu küçük ada günümüzde 26 farklı tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan birisi ise Tataristan bölgesinin en eski ahşap kilisesi olan Troitskiy Kilisesi’dir. Uspenskiy Manastırının içinde bu kiliseden başka Rus Ortaçağ mimarisini yansıtan birçok eser ve Korkunç İvan’ın resimleri bulunmaktadır. Sviyazhsk adası içerisinde bulunan Hz. Meryem’in Göğe Yükseliş Katedrali & Manastırı UNESCO listesine alındı. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Ardından Raifa Manastır turumuz için yola çıkacağız.  Raifa Bakire Manastırı gölün kıyısında yer alır ve ormanla çevrili olup " kucaklamak" anlamına gelen bir mimarlık şaheseridir. Şehir gürültüsünden uzakta, sessizlik ve huzur içinde, eşsiz atmosferini hissettirmektedir. Manastırın beyaz taş mazgallı duvarları, gökyüzüne uzanan kapısı ve çan Kulesi’nin yeşil ve gök mavisi tapınak kubbeleri ve altın haçlara bakarak muhteşem mimarisinde kendinizi büyülenmiş bir şekilde bulabilirsiniz.  Tur bitimi akşam yemeğimizi almak için Restoran’a transfer oluyoruz. Yemek bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.

 

5.Gün: Kazan (Elebuga şehri) // 06 Haziran 2019 Perşembe

Sabah kahvaltısının ardından Elabuga şehrini keşfetmek için otelden ayrılacağız. Elabuga şehiri Kama Nehri’nin kıyısında orman içerisinde küçük, eski bir şehirdir. Antik taş konaklara, kiliselere ve yeşillik manzaraya sahiptir. XIX yüzyıl taşra mimarisini örnekleyen yapılarla süslüdür. Arkeolojik kazılar ile VIII. yüzyıldan kalma Elabuga’ya yakın Ananyinsky mezarlıkları bulunmuştur. Ortaçağ’da yaşanılan önemli olayları tarihine yazdırmıştır. 1780’den itibaren ülke tarihini etkileyen siyasi olaylar nedeniyle soylu ve zenginleri ağırlamıştır. On dokuzuncu yüzyılda önemli zenginlerin ticaret yaptığı bir yer haline gelmiştir. Küçük bir köy Trekhsvyatskoye, Elabuga şehrine dönüşmüştür. Elebuga şehri, Temir-ak-Saka ve Ivan Pugaçev ve İmparatoriçe Catherine II ile ilişkendirilebilir. Rus doğa peyzaj ressamı İvan Shishkin’in buradaki evi bir müze haline getirilmiştir. Elabuga’da yaşanmış efsanevi olan asker-kız müzesi Nadurovoy içerisinde bulunmaktadır. Ünlü Rus şairi Marina Tsvetaeva’nın son sığınağı olması da şehrin bir başka özelliğidir. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Tur bitimi akşam yemeğimizi almak için Restoran’a transfer oluyoruz. Yemek bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.

 

 

 

 

6.Gün: Kazan (Yoşkar- Ola şehir gezisi) // 07 Haziran 2019 Cuma

Sabah kahvaltısının ardından Yoşkar – Ola turumuz için hareket edeceğiz. Mari dilinde (Çirmişçe) Kızıl şehir anlamına gelen Yoşkar-Ola, Rusya Federasyonu'na bağlı Mari El Cumhuriyeti'nin Başkent’idir.  Çarlık döneminde ismi Çaryovokokşaysk (Çirmişçe: Çarla) olan şehir Sovyetler Birliği döneminde önce Krasnokokshaysk diye adlandırılmış, sonra da bugünkü ismini almıştır.  Başkent olmasının yanı sıra aldığı göçler ile büyümekte olan bir şehirdir. 280 bin kişilik bir nüfusun yaşadığı şehir, bir havaalanına sahip olmakla birlikte, Moskova ile Kazan arasındaki tren hattının da üzerinde yer alıyor.  Birçok yüksek öğretim kurumunun bulunduğu şehirde, Mari State Universitesi, Volga State Teknoloji Üniversitesi ve Interregional Open Social Enstitüsü bulunmaktadır. Ilıman karasal iklimin yaşandığı şehirde, uzun, soğuk ve kar yağışlı kışlar ayları görülürken, ılık ve seyrek yağmurlu yaz ayları yaşanıyor. Ocak ayında sıcaklık değeri -10 civarında iken, yaz aylarında ise 30 dereceye kadar çıkabiliyor. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Turumuzun bitiminde havalimanına transfer oluyoruz. 

 

7.Gün: Kazan – Istanbul // 08 Haziran 2019 Cumartesi

Saat 01:55’de Türk Hava Yolları’nın TK 428 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız saat 05:55’te olacaktır. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

 

Çift kişilik oda da kişi başı               : EURO 1399.-

Tek kişi farkı                                      : EURO 300.-

 

Paket Fiyata Dahil Hizmetler:

 • Türk Havayolları Tarifeli seferi ile Istanbul- Kazan gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4* otellerde 5 gece konaklamalar
 • Sabah kahvaltıları
 • Yerel restoranda alınacak öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Turlarda Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Fiyatlar minimum 12 kişi baz alınarak hazırlanmıştır.

Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler:

 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Programda belirtilmeyen turlar,
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Vize ücreti
Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Süre Fiyat
02/06/2019 08/06/2019 6 Gün 1399.00 ( 29281.63)

Bilgi Talep Formu

Rezervasyon Talep Formu