Ren Nehrinde Noel Pazarları

08/12/2023 - 12/12/2023
4 Gün
1290.00'dan itibaren
37317.25
#1631882936

Ren nehrine Noel Pazarları  2023

Colmar Strasbourg ve Basel Turları dahil


 2023 Noel Pazarları:

 

3 sene aradan sonra bir çok Avrupa kenti kasabası Noel pazarlarını yapacağıı ilan etmeye başladı. Cruisera olarak 5 yıldızlı butik  Crucevita gemimizle Ren Nehri boyunca konumlanan en güzel  Noel pazarlarını göreceğiz.  Noel pazarları tezgâhlarda ve ahşap sevimli evlerinde dolaşırken, ışıklar ve süslemeler sizi Noel harikalar diyarına götürecek. İncelikle aydınlatılmış sokaklar ve geçitler sizi Alsas   ve aşağı  Ren bölgeleri pazarları  nazikçe dolaşmaya davet ediyor, olağanüstü mirası festivaller için mükemmel bir ortam sağlayan bir kasabanın atmosferini içinize çekiyor.

 

Colmar Noel Pazarları

Eski şehir merkezinin tam kalbinde yer alan Colmar'ın altı Noel pazarı, bazı keyifli keşifler yapacağınızdan emin olduğunuz, sıcaklık ve davetkâr bir atmosfer sizleri kendisine çeker. Her biri kendi özel temasına sahip pazarlar, sizi Noel'in büyüsüyle saracak, hem gençleri hem de yaşlıları memnun etmeyi garanti eden benzersiz bir atmosfer.

Basel Noel Pazarları:

2023  yılı Basel Noel Pazarları 23 Kasım – 23 Aralık arası yapılacak  Ren kıyısındaki Basel Noel döneminde çok özel bir çekiciliğe sahiptir. İlginç Noel pazarı, şehrin tam merkezinde ve şenlikli bir şekilde dekore edilmiş  tarihi Kent'in kalbinde, Barfüsserplatz ve Münsterplatz'da bulunabilir. Münsterplatz'da ünlü dekoratör Johann Wanner'ın süslemeleriyle muhteşem bir Noel ağacı olacak. Claraplatz'da “Sennenhütte” eğlenceli bir fondü yemeği için kapılarını tekrar misafirlerine açıyor.

 

Starsbourg Noel Pazarları:

 

Bir çok kez Avrupa'nın en güzel Noel Pazarları ödülünü kazanan Starsbourg Noel pazarların tarihi 1570 kadar dayanmaktadır.  2023 Noel Pazarları 26 Kasım'da yapılması bekleniliyor.

Özgünlük, sadelik, samimiyet, dayanışma… Noel pazarlarında tüm sevdiklerinizle Strasburg'da büyülü deneyim kazananın.2021'de tüm ihtişamıyla süslenen Büyük Noel ağacı, Place Kléber'de tüm yüksekliğine yükselecek ve bir kez daha Strasbourg Noel Başkenti'nin vazgeçilmez sembolü olacak. Tüm şehir, herkesi memnun edecek şekilde büyüleyici ve büyülü bir ortama dönüştürülecek. Aydınlatılmış şehrin sokaklarının ve ara sokaklarının kıvrımlarında, Noel dağ evlerinin sıcaklığını yeniden keşfederek kendinizi şaşırtın.

 

 

FİYATLARIMIZ € (EURO) CİNSİNDEN OLUP KİŞİ BAŞINADIR

08 ARALIK 2023

Broşür Fiyatları

Erken Rezervasyon

İndirimi

30 Eylül 2023

Ana Güverte Kabin

1.590 €

1.290 €

Orta Güverte Kabin

1.790 €

1.390 €

Üst Güverte Kabin

1.890 €

1.590 €

İki kişilik kabinde tek kişi farkı

990 €

790 €

Havalimanı ve Liman Vergileri, Sigorta (380€)

Dahil

Dahil

 

STRASBOURG- COLMAR –BASEL

250€ içecek paketi dahil

250€ extra tur paketi dahil

 

 

 

1.Gün İSTANBUL – BASEL - STRAZBURG                                                                                                                        
06.30               İstanbul Hava Limanı dış hatlar terminalinde buluşma. 
09.30               Türk Hava Yolları TK1923 sefer sayılı uçuşu ile Basel'e hareket.  
10.40               Basel'e varış. Kısa bir Basel
şehir turu ve Basel Noel Pazarlarını keşfetmeniz için serbest zaman.              
13.00               Basel'den Colmar'a transfer. Ahşap evleri ile kendine hayran bırakan Colmar ve Colmar Noel Pazarları turu.

2.Gün RÜDESHEİM                                                                                                                                               

Üzüm bağlarının ve görkemli kalelerin hâkim olduğu manzaralar eşliğinde Ren Nehri'nde seyrimize devam ediyoruz. Efsanevi Lorelei kayalıklarından geçeceğiz.   
Bir sonraki durağımız dar Arnavut kaldırımlı sokaklar ve yarı ahşap evlerle kaplı pitoresk bir köy olan Rüdesheim. Kendi kendine çalan 350 mekanik müzik enstrümanının sergilendiği ve hassas müzik kutuları ile devasa bir piyano orkestrasının bulunduğu Müzik Müzesini ziyaret edip, ardından şehrin tarihi merkezinde bulunan Noel pazarını keşfetmek için serbest zamanınız olacak.

3.Gün MAINZ – GAMBSHEIM                                                                                                                              
Sabah erkenden Mainz'a hareket edeceğiz. Mainz'da dikkat çekici bir şekilde restore edilmiş yerlerin çoğunu görmek için şehri yürüyerek gezmeye çıkacağız. Gezimiz muhteşem 1000 yıllık Saint-Martin Katedrali ziyaretini de içerir. Daha sonra eski şehrin pitoresk sokaklarında, Batı'da taşınabilir tipte basılan ilk büyük kitap olan Gutenberg İncil'in iki nüshasını barındıran Gutenberg Müzesi'ne doğru yürüyeceğiz. Ardından serbest zamanda muhteşem Rönesans tarzı binalarla çevrili, katedralin yakınındaki renkli yerel Noel pazarının tadını çıkarın.          
Turdan sonra gemide öğle yemeği yiyeceğiz ve öğleden sonrayı Gambsheim'a doğru gece boyunca seyir edecek.    
Gala yemeğinin ve eğlencenin tadını çıkarın.

4.Gün GAMBSHEIM – STAZBURG                                                                                                                                   
Gambsheim'a vardığımızda, kristal eşya dehası Rene Lalique ve halefleri hakkında bilgi edinmek için Wingen-sur-Moder'a gitmek üzere otobüsle ayrılacağız ve Lalique Müzesini ziyaret edeceğiz. Lalique, hem kuyumcu hem de cam ustası olarak zamanının en büyük isimlerinden biri oldu. Noel, Lalique'in olağanüstü çalışmalarını sergilemek için mükemmel bir zamandır. Yalnızca özel günlerde açılan bu muhteşem sergiyi kaçırmayın! Turumuzun ardından gemi dönüş ve Strazburg'a  seyir.
5.Gün STRAZBURG – İSTANBUL                                                                                                                          

Sabah gemide alınan kahvaltının ardından Strazburg turumuz için gemiden ayrılıyoruz. Avrupa'nın en yüksek gotik katedrallerinden olan Strazburg Katedralini, Gutenberg meydanını ve Petit France  görme fırsatımız olacak sonrasındaki Strazburg Noel Pazarlarını gezmek için serbest zamanınız olacak. Turumuzun ardından havalimanına transfer.

19.10 Türk Hava Yolları'nın TK1458 nolu sefer sayılı uçuşu ile İstanbul'a hareket.

00.20 İstanbul Havalimanı'na varış.

 

 

Tur Ücretine Dâhil Olan Servislerimiz                                                                                                              

·       THY ile gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

·       Program dâhilinde tüm transferler

·       Programda “Extra” olarak belirtilmemiş tüm turlar.

·       MS Beethoven gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlayıp, son gün kahvaltı ile son bulmaktadır.)

·       Yemeklerde ve barlarda alınan içecekler

·       Gemide alınan tüm içecekler (Özel marka içecekler hariç)

·       Gemideki tüm etkinlik ve eğlenceler

·       Hoş Geldin kokteyli

·       Gala Yemeği

·       Liman ve hava limanı vergileri (380 €)

·       Gemiye binişte ve inişte bagaj taşıma servisi

·       Cruisera Türkçe Rehberlik hizmeti – (Grup oluşması halinde / Otobüslü turlarda en az 20 kişi)

·       Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

·       Seyahat sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sür prim uygulanır)

 

Tur Ücretine Dâhil Olmayan Servislerimiz_________________________________________________

·       Programda extra olarak belirtilmiş tüm turlar

·       Turlarda alınan içecekler

·       Gemide alınan özel marka alkollü/alkolsüz içecekler.

·       Gemi personel bahşişleri (Toplam kişi başı 35 Euro tavsiye edilmektedir)

·       Kişisel harcamalar (Kuru temizleme, telefon vs.)

·       Yurt dışı çıkış harcı 150 TL.

·       Turumuzun ilk günü kahvaltı ve öğle yemeği

·       Turumuzun son günü öğle ve akşam yemekleri

·       Seyahat güvence paketi (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır.)

·       Schengen vize ücreti

 

 

 

Önemli Notlar:

·       Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport gerekmektedir. (Gerekli evrakları acentenizden öğrenebilirsiniz.)

·       Vize işlemleri için pasaportunuz tur başlangıç tarihinden en geç 30 gün öncesi ofisimize ulaşmalıdır. Pasaportun en az 2 vize sayfası boş olmalıdır.

·       Pasaportunuzun yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir.

·       Tura katılabilmek için pasaportlarınızın süresi tur bitiş tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.

·       Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılım temel alınarak hesaplanmıştır. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler nedeni ile artacaktır. Grubumuz sayı bakımından küçük olduğu zaman ekstra turlarda geminin diğer müşterileri ile otobüsümüzü paylaşıyoruz. Ekstra turlarda alınacak içecekler gezi ücretine dâhil değildir.

·       Uçuşlarımız Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılmaktadır. Uçak bileti pasaporttaki isim & soy isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir

·       Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. Buna bağlı olarak programların/ekstra turların saatleri değişebilir.

·       Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir.

·       Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve Cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.

·       Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmemizde belirtilmiştir.

·       Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

·       Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlar da sigara içmek kesinlikle yasaktır!

·       Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.

 

İPTAL ŞARTLARI

·       Münferit Rezervasyon İptal Şartları; kayıttan itibaren seyahate 69 gün kalaya kadar toplam tutarın %20'si, 68 – 60 gün arası %40'ı, 59 – 50 gün arası %60'ı, 49 – 30 gün arası %80'i, 30 – 0 gün arası %100 kadar cezai işlem uygulanmaktadır.

·       Grup Rezervasyon İptal Şartları; grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.

  

 

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Süre Fiyat
08/12/2023 12/12/2023 4 Gün 1290.00 ( 37317.25)

Ms Beethoven

Adını ünlü Alman virtüözünden alan MS Beethoven, Ren ve Tuna nehirlerinde seyrediyor.

2010 yılında tamamen yenilenen MS Beethoven, 110m uzunluğunda ve 11m genişliğindedir. 4 katlı olup, 90 kabin ve 180 yolcu kapasitelidir. 

11,50 m2 ile 13 m2 arasında değişen büyüklükteki kabinler, konuklara konaklamaları boyunca ihtiyaç duydukları tüm konforları ve olanakları sunar. 

Deck Planları

Bilgi Talep Formu

Rezervasyon Talep Formu